• Fysio Cure verrichtte afgelopen week diverse metingen voor de deelnemers van het programma VoetbalFit bij de voetbalvereniging Oldenzaal. Ook de spelers van de eerste selectie van vvo kregen medische en fysieke metingen.

    ‘Meten is weten’, zegt Sven Vos van Fysio Cure. ‘We doen dit, omdat de seizoenstart weer voor de deur staat. We brengen in kaart hoe spelers en sporters uit de zomerstop zijn gekomen en waar er nog werk aan de winkel is.’

    Sprinten, springen en knijpen

    Naast metingen als lengte, gewicht, knijpkracht, bloeddruk, werd de springkracht gemeten, de longinhoud en mochten de deelnemers dertig meter en tien meter sprinten. ‘Zo’n check is een heel waardevolle toevoeging op ons aanbod,’ zegt vvo-secretaris Sandra Pool. ‘Door deze samenwerking brengen we de fysieke gesteldheid van onze leden in kaart. En op basis daarvan kunnen spelers en sporters veilig deelnemen aan de trainingen en zich weer klaarstomen voor het nieuwe seizoen.’ Vos vult aan: ‘Er zijn inderdaad punten van aandacht naar boven gekomen die nader onderzoek vragen bij de (huis)arts.’

    Met de nulmeting op zak, gaan de spelers het seizoen in en gaan de deelnemers van Voetbalfit beginnen aan hun trainingsprogramma. Hoewel de naam anders doet vermoeden, is VoetbalFit een conditie- en krachttraining. ‘Je hoeft geen voetballer te zijn om mee te doen’, aldus Pool. Na twaalf weken volgt wederom een meting en gesprek om de voortgang te bespreken.

    Interesse in het VoetbalFit programma? Mail naar info@vvoldenzaal.nl